Ο.Ε. ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΤΟ 2012, ΜΕ ΕΤΑΙΡΟΥΣ ΤΟΥΑ Α ΚΑΙ Β.
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ, ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΟΡΙΣΤΗΚΑΝ Ο Β ΚΑΙ Ο Γ (ΜΗ ΕΤΑΙΡΟΣ & ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΓΡΟΤΗΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΙΣΗ Ο.Γ.Α.-ΕΦΚΑ).

ΤΟ 2012, ΟΜΩΣ, ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ Ν. 4072/2012, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΠΙΛΥΘΗΚΕ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΗ ΔΙΧΟΓΝΩΜΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΜΗ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ ΑΠΟΨΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΗ ΕΤΑΙΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ. Ο Ν. 4072/2012 ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΕΤΑΙΡΟΥΣ - ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ. ΑΡΑ, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, Ο ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΣ ΟΡΟΣ ΠΕΡΙ ΟΡΙΣΜΟΥ ΜΟΥ ΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ, ΗΤΑΝ ΑΚΥΡΟΣ.
ΜΑΛΙΣΤΑ, Η ΤΡΑΠΕΖΑ (ΟΠΟΥ ΤΗΡΕΙΤΑΙ Ο ΕΤΑΙΡΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ), ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΜΕ ΑΠΕΚΟΨΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΕΤΑΙΡΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ (ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ). ΔΗΛΑΔΗ, ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ!

ΣΗΜΕΡΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΦΕΙΛΩΝ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΕΦΚΑ, ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ [ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ (ΣΥΝ)ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΟΕ ] ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΑΠΟ ΤΟ 2012!...

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΑΞΩ;
- ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΩ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΕΡΙ ΑΝΑΓΚΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ, ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ; ΔΗΛΑΔΗ, ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ 2012;
- ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ: ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΩ ΣΕ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ; ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ [Με τις διατάξεις του άρθρου 3 του Ν.4554/2018 - δυνατότητα διαγραφής ασφαλιστικών οφειλών έως 31/12/2016, λόγω εύλογης αμφιβολίας ως προς την υπαγωγή στην ασφάλιση];